İnsan ilişkilerinin ön planda olduğu her işte olduğu gibi emlak sektöründe de ilk izlenimi sağlayan yer ofislerdir. Emlak Ofisine giren müşterinin güven duyması ve kendini rahat hissedebilmesi işin başarısı için önemlidir.

Biraz özen,çaba  ve doğru tercihler ile herkes güzel bir emlak ofisi dizaynına sahip olabilir.

Emlak ofisi dekorasyonu  yapılırken  dikkat edilmesi gereken belli başlıca özellikler şu şekildedir.

  • Ofis eşyalarına karar vermeden önce alanın genişliği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Mekanın genişliğine göre bir tasarım yapılmalıdır.
  • Renk tercihine dikkat edilmelidir. Duvar renk tonları koyu ise ofis mobilyası renk tercihinde açık renkler, duvar tonları açık renkler ise ofis mobilyası tercihinde koyu renkler tercih edilebilir. Ayrıca renk tercihlerinde kurumsal bütünlük ve marka algısı için firma logo renkleri ve o renklerin tonları da tercih edilebilir.
  • Çok fazla eşyadan ziyade şık, kullanışlı ve sade bir tasarıma odaklanılmalıdır.
  • Eğer Ofisinizin bir bekleme bölümü varsa burada geniş ve rahat koltuklar tercih etmelisiniz. Müşterilerin rahatı önceliğiniz olmalıdır. Duvarlara rahatlatıcı tablolar asabileceğiniz gibi, güncel emlak ilanları, harita, bölge bilgileri vb… işinizle ilgili faydalı içerikleri de duvarlarınıza çerçeveletip veya bir pano aracılığı ile asabilirsiniz.
  • Bekleme odasında mutlaka bir sehpa yer almalıdır. sehpa üzerine gazete ve dergiler yerleştirebilirsiniz.
çağın Gazetelikli Cam Sehpa

ÇAĞIN – Gazetelikli Cam Sehpa – %25 İndirimli 

  • Hem sizin, hem çalışanlarınızın hem de müşterilerinizin rahatı ve konforu için ergonomik koltuk ve sandalyeler tercih etmelisiniz.
  • Eğer bir toplantı odanız varsa, toplantı masası tercihin mekanı daraltmayacak büyüklükte ve fonksiyonel olarak tercih edebilirsiniz. Toplantı masasının priz özellikli olması projeksiyon cihazı, ve bilgisayar kullanımını kolaylaştıracaktır.
Çağın- Ekodor Toplantı Masası

  ÇAĞIN- Ekodor Toplantı Masası %28 indirimli

  • Yönetici odalarında genel ortama zıt düşmeyecek, çok abartı olmayan ancak yine de odanın bir yönetici odası olduğunu gösterecek bir makam takımı tercih edilmelidir.
Wino Yönetici Takımı

ÇAĞIN – Wino Yönetici Takımı  %30 İndirimli

 


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir