Sağlıklı ve verimli çalışma ortamı oluşturabilmenin temel şartlarından birisi de doğru ofis mobilyası seçimidir. Çalışanların iş yerlerinde ortalama olarak 9 saatten fazla zaman harcadığını düşünürsek, kesinlikle ofisinizi şık ve modern, ferah ve ergonomik mobilyalarla döşemelisiniz.

Yeni bir ofis kurarken veya ofisinizi yenilerken satın alacağınız ofis mobilyalarına karar vermeden önce aşağıdaki noktaları aklınızda bulundurmanız gerekir.

  • Para/Mali Güç
  • Çalışan sayısı ve ofisinizin büyüklüğü
  • Ofiste çalışmanın doğası nedir?
  • İş İstasyonları (Workstation) kullanımı

Para/Mali Güç

Yeni kurulan şirketlerin çoğu başlangıç sermayelerini insan kaynağı tedariği ve teknik altyapılara yatırmaktadır. Aslında iyi bir çalışma ortamı oluşturabilmek için mobilya kilit noktadır. Doğru ofis mobilyası seçimi hem müşterilerinize karşı imajınızı oluşturmanızı sağlar hem de çalışanların verimliliği için doğrudan etkilidir.  Sadece bütçe olarak uygun olan değil, aynı zamanda uzun yıllar kullanabileceğiniz, dayanıklı, şık ve kaliteli ofis mobilyaları seçin.

Çalışan sayısı ve ofisinizin büyüklüğü

Ofisiniz ticari bir yer olduğundan, ofisinizdeki her santim önemlidir.  Satın aldığınız ofis mobilyaları alanı tıkamamalıdır. Yani ofis mobilyaları satın almadan önce bir plan yapmalısınız. Çalışan sayınızı ve zaman içerisinde oluşabilecek çalışan sayısı değişikliklerini mutlaka göze almalısınız.

Çalışmanın Doğası

Sektörünüz ne olursa olsun, ofis ortamı çalışanların rahatı ve konforu düşünülerek tasarlanmalıdır. Ofis mobilya tercihleriniz ergonomik olmalı, ofis ortamında ferah dekoratif aksesuarlara yer verilmelidir.

İş İstasyonları (Workstastion Masa)

Özellikle küçük ofisler de iş istasyonları tüm sorunlarınız için en iyi çözümdür. Çağın Offiza serisinde yer alan Workstation masalar şık ve modern tasarımları ile farklı ofis alanlarına uyum sağlayabilecek tüm çözümleri sunar. Çağın’ın İstanbul, Ankara ve İzmir’deki mağazalarını ziyaret ederek iş istasyonlarını deneyimleyebilirsiniz.

   -2 ve 4’lü Workstation-Çalışma Masaları

Az sayıda çalışanı olan küçük ofisler için ideal olan 2’li ve 4’lü Workstation masalar , klasik kare olabildiği gibi, özgün tasarım alternatiflerine de sahiptir.

-6’lı ve daha fazla sayıda Workstation – Çalıma Masası

Kalabalık ofislere yer kazandırma için ideal bir mobilya olan Workstation masalar, 6 ve daha fazla sayıda ünitenin bir arada kullanılmasıyla yer avantajı sağlar. Çalışanlar arasında yakın iletişim ve koordinasyon ile işleri hızlandırır ve ofislere yer kazandırır.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir