Yeni bir iş kurarken zorlukların başında sermaye yetersizlikleri nedeniyle temel maliyetlerin karşılanamaması gelir. İşte tam da bu noktada tüm dünyada hızla yayılan ve girişimcilerin imdadına yetişen sanal ofis kullanımında, sizi yönlendirebilecek bilgiler paylaşacağız bu yazımızda.

Sanal ofisler, bilgi çağının gelişimiyle birlikte bir çalışma yöntemi olarak ortaya çıkmış ve uzun bir süredir gelişmiş toplumlar tarafından kullanılan bir iş yeri modelidir. Ülkemizde henüz farkındalığı ve bilinirliğini daha istenilen boyutta olmasa da son zamanlarda popülaritesini artırmaya başlamıştır.

Özellikle büyük şehirlerin en prestijli noktalarında hizmetine sunulan, donanımlı, lüks, ulaşım sıkıntısı olmayan ve gereksinim duyulduğu zamanlarda kullanılan çalışma ofisleri olarak birçok alanda avantaj sunmasıyla farkındalığı yükselmiştir.

İşletmelerin, müşterilerini daha lüks ve profesyonel bir ortamda ağırlamaları, home office olarak çalışan kişi ya da kuruluşların güven ve imaj bakımından işyeri adresi gösterebilmeleri, şehir dışında faaliyetlerini sürdüren işletmelerin şehir merkezinde ulaşılabilir bir adreslerinin olması ve maliyet açısından cezbedici olmaları, sanal ofisleri tercih etme sebebi olmaktadır.

Sanal ofisler, kullanım amacına göre çeşitli kiralama yöntemleri ile birlikte, kullanıcılara fiyatına bağlı olarak genellikle ay içerisinde saatine göre belli sürelerde kullanım avantajı sunar.

Sanal ofislerin kullanıcıya çekici gelen yanı, resmi bir işyeri adresi olarak gösterilmesinin tamamen yasal olmasıdır. Sanal ofisi kiralayan kişinin iş görüşmeleri ve toplantıları için uygun alanların karşılanması son derece kurtarıcı ve cazip gelmektedir.

Sanal Ofiste hangi Hizmetler verilir?

Yasal adres bildirimi yapabilir, her türlü yazışmalarda iletişim bilgisi olarak kullanabilir.

İşletmenize gelen telefonları, profesyonel çağrı merkezinin personeli aracılığıyla, iş yeriniz adına açılarak, size yönlendirilir. Alınması gereken notlar alınarak en hızlı şekilde tarafınıza iletilir.

Sanal ofislerde her türlü ofis mobilyası ve dekorasyonu tamamlanmış, kullanıma hazırlanarak hizmete sunulur.

Sanal ofisin avantajları arasında, ekonomik açıdan, klasik bir ofis kiralama ile arasındaki yüksek uçurumların olmasıdır. Aynı konfor ve lüks bir klasik ofisin maliyeti sanal ofislerin kat be kat üzerinde olduğundan, girişimciyi bu maliyetlere katlanmak durumunda bırakmayacaktır.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir