Hayatınızı ofise taşımak ve ofisinizi yenilemek heyecan verici olduğu kadar zorlu bir iştir. İyi bir tasarım ilham verici olabilir ve daha keyifli bir çalışma ortamı sağlayabilir. Ofisinizi yenilemenin ve daha çağdaş hale getirmenin bazı gereklilikleri var. Bütçenize uyan ve uygun fiyatlı bir şekilde ofisinizi yenilemek istiyorsanız içeriğimizdeki adımları inceleyin…

  1. Bütçenizi Belirleyin

Önceliğiniz ne kadar para harcayabileceğinize karar vermek olmalı. Bütçe belirlerken gerçekçi olun ve bir plan oluşturun. Alışveriş yapmadan önce piyasayı iyice araştırın. Kendinize ayırdığınız paranın beklentilerinizi makul bir şekilde karşılayıp karşılamadığını sorun.

  1. Değer Bilin

Lüks, etkileyici ve cömert mobilya barındıran markalar sizi çekse de, realist olmalı ve paranızın ve fikrinizin tam karşılığını almaya odaklanın. Ofisinizi yenilerken nispeten daha uzun süre dayanması gerektiğinden, estetik kaliteye değil, gerçek kalite için ödeme yapacağınızdan emin olun. İhtiyacınız olan şeye yatırım yapın ve paranızı boşa harcamayın. Ofis yenilerken yapılan en büyük hatalardan birisi bütçe harcaması yaparken ofis tadilatına harcanan miktardır.

  1. Akıllı ve Seçici Olun

Rahat ve kaliteli olmasına dikkat edin. En iyisi için razı olmayın ya da imajınıza öncelik vermeyin. Önceliğiniz pratiklik olsun. Çalışanların rahat bir ortamda çalışması, ofisteki motivasyonu ve üretkenliği arttırır. Duvar kâğıdı ve halı gibi estetik kazandıracak şeyleri alırken seçici olun.

  1. İkinci El Mağazalar

Eğer cadde üzerinde olmayan ama broşürlerde gördüğünüz mağazalarda araştırma yapmaya vakit ayırırsanız birçok güzel şeye rastlayabilirsiniz. İkici el olan ama kaliteli mobilya satan birçok mağaza var. Karşılaştığınız şeyler işinize yarayabilir. Bu sebeple ikinci el mağazalar ofis yenilemede oldukça kolay bir yoldur.

  1. İhtiyaç Olan Şeyler

Ofisinizin ihtiyacı dışında olan eşyalara harcama yapmayın. Ekstra harcamalar sadece kayıptır. Disiplinli olun. Sadece ihtiyacınız olan şeyleri satın alın. Maliyeti düşürmek istiyorsanız sizi Çağın Ofis Büro’ya kahve içmeye bekleriz…

Kaynak: http://www.workspacedesign.co.uk/how-to-ensure-your-office-refurb-is-affordable-and-is-completed-within-budget/


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir