Ofis mobilyalarını seçerken dikkate almanız gereken birçok etken vardır. Eğer kararsız iseniz ve bütçeniz sınırlı ise birkaç ürün arasında hangisi ofisiniz ya da büronuz için uygun olacağı konusunda tereddüt yaşıyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır. Bilinmesi gereken en önemli 11 faktör şunlardır:

1 – Bütçe

Bütçe, dikkate almanız gereken en önemli etkendir. Sonuçta, çalışanlarınızın ofis içerisin de rahat bir çalışma yerine sahip olmalarını ihtiyaç olduğunu bilseniz bile, küçük bir bütçeniz olduğunu da biliyorsunuz. Bu nedenle, harcadığınız para ile çalışanlarınızın rahatlığı arasında denge kurduğunuzdan emin olun.

2 – Tasarım

Ofis mobilya tasarımına atıfta bulunduğumuzda, masa yükseklikleri, boy-en boyutlarına, çekmecelerin sayısına ve diğer pek çok şeye atıfta bulunuyoruz. Ve açıkçası, bu aynı zamanda nasıl göründüğünü de içermektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli kısım tasarım ile konfor arasında ki dengeyi yakalayabilmektir.

3 – Dayanıklılık

Ofis mobilyalarını ararken en önemli özelliklerden biri, dayanıklı olmasını sağlamaktır. Genellikle, çoğu işletme sahipleri ahşap mobilyalardan daha uzun sürdüğü için deniz mavisi mobilyalarını tercih etme eğilimindedir.

4 – Çalışma Alanı

Çoğu ofisin çok fazla boş alanı yok. Bu nedenle, satın aldığınız mobilyalarla ofis alanını optimize edebildiğinizden emin olmanız gerekir. Bu nedenle, ofis mobilyalarınızı, alanınız ile,  çalışanlarınızın üretkenlikle çalışabilecekleri bir şekilde düzenleme yaptığınızdan emin olmanız gerekiyor.

5 – Konfor

Bir insanın iyi ve verimli çalışabilmesi için rahatlığa sahip olması gerektiği konusunda hiçbir tereddüt yoktur. Bu nedenle, örneğin, işçileriniz için sandalyeler satın alırken bu faktörü unutmamak önemlidir.

6 – Görünüm

Ofis mobilyalarını ararken, fonksiyonel mobilya aldığınızdan emin olmak istersiniz. Ancak, aynı zamanda hoş görünüme sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

7 – Hijyen

Dikkate almanız gereken şeylerden biri, ofis mobilyalarınızı nasıl temizleyeceğiniz veya ne kadar zaman harcayacağınız. Bu konu ile ilgili ofis mobilyası ya da büro mobilyası satın alacağınız firmaya ürün temizliği konusunu mutlaka sormanız size temizlik yaparken bu konuda ürüne zarar vermeden yapmanızı sağlayacaktır.

8 – Ağırlık

Çoğu işletme sahibinin ağırlıkla ilgili yaptıkları şeylerden biri, hafif hareket edebilecekleri mobilya aramaktır. Zaman zaman hafif bir mobilyaya sahip olduğunuzda, bazı değişikliklerin yapılması gerekir, böylece ofis mobilya yerleşimini değiştirmek kolaylaşır.

9 – Güvenlik

Genellikle, işletme sahipleri camdan veya tabaklardan oluşan mobilyalardan kaçınmayı tercih ederler çünkü genellikle diğerlerinden daha güvenli değildir.

10 – Yangın riski

Eski günlerde, birçok ofiste ahşap mobilya kullanıldı. Bununla birlikte, giderek daha fazla sayıda büro ve ofisler için de, yangın riski açısından büyük metal mobilya kullanılabilir.

11 – Uyarlanabilir ve çok amaçlı

Ofis mobilyası satın alırken, telefonların, bilgisayarların, dosyaların korunmasının ve diğerlerinin yanı sıra geniş alanınız olduğundan emin olmak istersiniz. Bu nedenle, bazı uyarlanabilir veya çok amaçlı büro mobilyası satın aldığınızda, aynı mobilyaları farklı amaçlar için tekrar kullanabilme olasılığınız büyük ölçüde artar.

 

12-Satış Sonrası Servis Hizmeti

Satın alacağınız üründe aramanız gereken birçok özellik ve etkenin yanında satış sonrası süreci de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu nedenle satış sonrası yedek parça ve servis hizmetlerini sormanız size gelecekte ofis mobilyası üzerinde oluşabilecek sorunlara tedbir almanız açısından büyük öneme sahiptir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir