Türkiye’de mobilya sektörü en eski ve devamlı sektörlerden birisidirPeki Ofis mobilya sektörünün eski zamanlardan bu yana merkezi neresidir? ve İstanbul’a hangi ilçeden başlayarak yayılmıştır? Sorularına; “Kağıthane” cevabı vermek yanlış olmaz.

Osmanlı döneminde ve eski eski İstanbul’da genellikle Ermeni, rum ve İtalyan ustalar tarafından el  işçiliği ile  üretilen mobilyalar kullanılmaktaydı. ve Ofis mobilya piyasasının İstanbul geneline mağazalar yoluyla yaygınlaşmaya başlamadan öncesindeki merkezi İstanbul Kağıthane ilçesiydi.

Ofis mobilyası denildiğinde İstanbul’daki ilk merkez, Kağıthane ilçesindeki, Kağıthane Caddesi akla gelirdi. İstanbul’un diğer ilçelerinden ve il dışından, ofis mobilya ihtiyacı olan kişi ve kurumlar, Kağıthane Caddesi boyunca karşılıklı devam eden mobilya mağazalarına ziyaret eder ve mobilya ihtiyaçlarını karşılardı.

Ofis mobilya sektörünün gelişimi, il ve şehir hattındaki yaygın mağazalaşma faaliyeti neticesinde Kağıthane Caddesi üzerindeki mobilya mağazalarını, farklı iş kollarında faaliyet gösteren firmalara dönüştürmüş olsa da, halen daha cadde üzerinde azımsanamayacak oranda mobilya mağazası bulunmaktadır.

Bu mağazalar içerisinde uzun süredir yerini muhafaza eden Çağın Ofis, “Kağıthane Cad. No: 125/B’de 22” adresinde kendi mobilya tasarım ürünleriyle kreatif ofis dizaynı hizmeti sunmaktadır.

Çağın Ofis’in ilk göz ağrısı olan Çağlayan mağazası ile başlayan serüveni; İstanbul içi mağazaları, Ankara ve İzmir mağazalarıyla hizmet sathını genişletmiştir. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, ofis mobilya ihtiyaçlarınızda, Çağın Ofis hizmetinizdedir.

Yazar: İsmail DEMİR

 

 


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir