Hayatımızın neredeyse her alanında yer alan mobilyalar ve koltuklar için en önemli sorun ilk günkü canlılığını ve parlaklığını yitirmeleridir. Hayat koşuşturmasında, mobilyalar çeşitli kazalara maruz kalırlar. Bunlar çay, kahve ve su dökülmesi gibi başlıca olanları ve en sık görülenleridir. Mobilyalar ve koltuklar için bakım ve oluşan kaza durumlarında şunlar yapılmalıdır.

Ahşap Parçaların Bakımı

Ahşap kısımları yumuşak, temiz ve kuru bir bezle temizleyin. Daha yoğun kirlenme durumunda, yumuşak bir temizleme deterjanı kullanın (ahşap temizleyici), vb. / Mobilyaların farklı ahşap parçaları için özel olarak tasarlanmıştır. Satın alınan deterjan üzerine yazılmış olan etiket kullanım talimatlarına sıkı sıkıya uyun. Toz veya sıvı deterjan kullanmayın, ahşap cilaya zarar verebilir veya çizebilir. Islak bez kullanmaktan kaçının. Temizlemek için yumuşak ve nemli bir bez kullanın. Aşırı kirlilik durumunda, nemli sabunlu bez kullanın ve sonra kurulayın. Herhangi bir seyreltici veya kimyasal deterjan kullanmayın. Ahşap parçalar üzerindeki doku değişiklikleri, minör renk sapmaları ve doğal büyüme kusurları kusur değildir; Aksine, ormanın gerçek doğasını gösterirler. Her bir ahşap son kat / lake, cila, renk vs.’yi  absorbe eder, bu da renk sapmalarına neden olabilir. Mobilyaları suya, aşırı sıcaklığa ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Direkt güneş ışığı renklerin değişmesine neden olur.

Bağlı Parçalar

Tüm ürünler, vida veya cıvatalarla bir araya getirilen çeşitli parçalardan yapılmıştır. Kullanılırken sürekli baskı altındadırlar. Bu nedenle tüm vida ve cıvatalar düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Düzenli kontroller ve sıkma, uzun ömür ve mobilyaların genel dayanıklılığı ile sonuçlanacaktır.

Oturma Mobilyalarının Sallanması

Oturma mobilyalarının sallanması genellikle zemin pürüzlülüğünden kaynaklanır. Bu durumda keçe kaymalarını kullanın. 2 mm’yi aşmayan oturma mobilyalarının sallanması bir kusur olarak görülmez, üzerine oturmasıyla ayarlanacaktır.

Metal Mobilya Parçaları Bakımı

Kromlu ürünler için özel deterjanlarla mobilyaların kromlu metal parçalarını temizleyin; arada sırada yağ ile parlatın ve kurulayın. Toz boya kaplamalı tüm parçalar yumuşak bir bezle temizlenmeli ve yumuşak yağ ile parlatılmalıdır. Temizledikten hemen sonra kurulayın ve yumuşak bir bezle parlatın. Daha kapsamlı pislik durumunda metal için bir temizleme deterjanı kullanın: örneğin: Silikon yağı. Satın alınan deterjan üzerine yazılmış olan etiket kullanım talimatlarına sıkı sıkıya uyun.

Metal parçaların temizliği için kullanmayın: ACETON, sentetik veya diğer seyrelticiler, koruyucu yağ filmine sahip olmayan klor veya diğer oksidan maddeleri içeren deterjanlar!

Ürün Döşeme – Mobilya Kumaşları

Doğru temizlik ve döşemelik malzemenin düzenli temizliği, kullanım ömrünü uzatabilir. Tozu ince bir fırça veya elektrikli süpürge ile temizleyin. Daha fazla yağlı olmayan lekeleri, ürünün ahşap parçaları ile temas etmemesi gereken sabunlu bir bezle temizleyin. Temizlik deterjanı kumaşın içine nüfuz etmesini ve ıslanmasını önlemek için dikkatli bir şekilde devam edin. Yeri emici bir pamuk veya bezle kurulayın. Satın alınan deterjan üzerine yazılmış olan etiket kullanım talimatlarına sıkı sıkıya uyun. Kesinlikle benzen ve diğer çözücüler içeren deterjanlar kullanmayın. Kurumadan önce lekeleri temizlemeye çalışın. Yıkamayın ya da ütülemeyin. Keskin nesneler ve fırça kullanmayın. Buruşuk veya gerilmiş döşemelik malzeme, özellikle oturma bölümünde, doğal bir kusur değildir.

Suni Deri

Ilık su ve yumuşak sabunlu deterjanlar kullanın. Temiz su ile temizleyin ve sonra kurulayın. Suyun ahşap parçalarla temas etmesini ve köpüğe dalmasını önleyin. Geniş lekeler durumunda,% 25 /max.40 ve / etanol ile temizleyin. Alkol veya% 5 Lysol ile sterilize edin. Buruşuk veya gerilmiş döşemelik malzeme, özellikle oturma bölümünde, doğal bir kusur değildir.

Kullanmayın: parlatma macunu, balmumu, güçlü deterjanlar, uçucu çözücüler / uygulaması, döşemelik rengine zarar verebilir veya döşemenin çatlamasına neden olabilir / aşırı ısı / radyatör ile teması önlemek için gereklidir, ısıtıcı / Döşemeyi klipsli iğnelerle yıkayın, klor ile ağartmayın, kimyasal temizlik uygulamayın.

Doğal Deri

Doğal deriyi temizlemek için sadece özel deri temizleme deterjanı kullanın. Tozu bir elektrikli süpürge ile temizleyin veya damıtılmış suda ıslatılmış pamuklu bez kullanın. Satın alınan deterjan üzerine yazılmış olan etiket kullanım talimatlarına sıkı sıkıya uyun. Doğal deriyle kaplanmış mobilyaları sudan, aşırı radyan ısıdan, doğrudan güneş ışığından ve mekanik hasardan koruyun. Buruşuk veya gergin deri, özellikle oturma kısmında, doğal, bir kusur değil. Düzensiz yüzey yapısı, küçük yara izleri, sıyrıklar ve gölgedeki küçük varyanslar hata değildir; Aksine, bunlar bu doğal malzemenin tipik özellikleridir.

Kullanmayın: parlatma macunu, balmumu, güçlü deterjanlar, uçucu çözücüler / uygulaması, döşemelik rengine zarar verebilir veya döşemenin çatlamasına neden olabilir / aşırı ısı / radyatör, ısıtıcı /, ile temastan kaçınmak gerekir. t Döşemeyi klipsle iğneleyin, klor ile ağartmayın, kimyasal temizlik uygulamayın.

Cam Yüzeyler

Cam / su + deterjan veya camsil gibi yaygın deterjanlarla temizleyin. Camı kurulamak için pamuklu bez veya kağıt havlu kullanın. Cam temizliği sırasında gerekli olan güvenli bakım tedavisi, zarar görmesini önler.

 

Bahçe mobilyası

Dış mekan mobilyaları minimum arıtma ve bakım gerektirir. Normal pisliği / kiri temizlemek için ılık su ve yaygın sabun deterjanları kullanın. Dış mekân mobilyalarının uzun ömürlü olmasını sağlamak için yüzey işleminin yapılması ve düzenli bakımın yapılması gerekmektedir. Ahşabın içinden derinlemesine nüfuz eden ve doğal görünümünü ve yapısını koruyan ince-orta tabakalı cam boyası kullanmanızı öneririz. Satın alınan boya üzerinde yazılı olan etiket kullanım talimatlarına uyun.

Mobilyaları uzun süreli yağmura karşı korumanızı öneririz. Sezondan sonra mobilyayı temizleyip kurulayın ve korunaksız ısıtılmış bir yerde bir battaniyeyle örtülü olarak saklayın.

Not:

Mobilyaları suya / özellikle krom parçalara, aşırı ısıya ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmanın sonucu olarak, ahşap parçaların renk tonları, kumaşların yanı sıra ürünün metal kısımları değişir. Sert dikişler, pantolon perçinleri, pet pençeleri gibi keskin nesneler, ahşap parçalara, döşemelere ve metal parçalara zarar verebilir. Katlama masalarında, masanın üstüne veya dışına yerleştirilen masa üstü ve yerleştirilmiş masa kanatlarının renk gölgesinin kısmi bir varyasyonu, UV radyasyonu ve verniğin oksitleyici reaksiyonları sonucunda ortaya çıkabilir. Oturma mobilyaları, iç mekanlarda ve diğer kullanımlarda, uygun olmayan nesnelerin yerleştirilmesi, tırmanma, diz çökme, sallanma (sallanan sandalyeler hariç) veya dış mekanda kullanım gibi, olası yaralanmalarla birlikte mobilyaların zarar görmesine neden olabilir. Mobilya, 18 ° C ila 24 ° C’de% 25 ila% 65 arasında değişen nispi hava nemi ile iç mekanlar için tasarlanmıştır. Ortamın nispi nem oranı% 25’in altında ve normal oda sıcaklığında% 65’in üzerinde olması mobilya üzerinde olumsuz etkiler yaratır ve ahşap parçaların şekil bozulmasına neden olabilir.

Lütfen, bu talimatlarda yer alan yönergeleri ve önerileri dikkate aldığınızdan emin olun; Üreticinin izinsiz kullanımından ve mobilyaların profesyonel olmayan şekilde kullanılmasından kaynaklanan olası hasarlardan üretici sorumlu değildir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir