Teknoloji ve sosyo – kültürel yaşamdaki değişim, yaşam tarzımızdan iş yapma modelimize kadar pek çok şeyi etkilemektedir.  Kalabalık aileler ve büyük konutlar yerine  daha minimal evlerde yaşamakta,  daha küçük ofisler veya home-ofislerde çalışmaktayız.  Bu değişim ve dönüşüme mobilya sektörü de ayak uydurmuş durumda; artık daha modüler mobilyalar tasarlanmaktadır.

Teknoloji odaklı, bilgisayar modelli çalışma hayatı sayesinde, insanlar daha özgür çalışma imkânı yakalayabilmekte, ortak ofis kullanımı, home ofisler özellikle start-up firmaların tercihi olmaktadır.

Küçük ofislerde büyük işler yapılan bir çalışma hayatında, ofis mobilyalarında da çok amaçlı modüler alternatifler daha işlevsel olduğu gibi hayatı da kolaylaştırmaktadır.

Bu yazımızda sizlerle küçük ofisler için mobilya seçiminizde dikkat etmeniz gereken unsurları derledik. Keyifli okumalar deleriz.

Küçük Ofise Küçük ve işlevsel Masa

Eskinin devasa çalışma masalarına artık gerek yok. Üzerinde ödüller ve resimler ve daha pek şey ile süslenen kalabalık masalar yerine; pc ve birkaç masa üzeri ihtiyacın duracağı kadar mini çalışma masaları tercih ederek  daha fazla serbest alan kazanabilirsiniz.

Dolaplar Yerden Duvara Taşınıyor

Ofisinizde ihtiyaç duyacağınız kadar dolap için klasik alternatifleri bir kenara bırakın. Zemin üzerinde duran dolaplar ile kalabalık bir ofis yerine, gövde hizası duvara monte edilen alternatifler daha işlevsel olabilir. Hem bu sayede zemin ferahlığı kazanacaksınız.

Workstation Masalar ile Daha  Fazla Alan

Çalışma alanınız kısıtlı ancak personeliniz fazla ise Workstation masalar(çalışma istasyonları) ile kısıtlı alana daha çok  personel sığdırabilirsiniz.

Ofis tasarımı ve mobilya seçimi için ‘Çağın Ofis Mobilya’nın  mağazalarını ziyaret edebilir, uzman iç mimarlarından ofisiniz için destek alabilirsiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir