Aslında her toplantı odası, firmanın kendi sektörüne, marka imajına göre dizayn edilmelidir. Küçük bir pazarlama firması için tasarlanan toplantı odası, daha büyük çaplı bir şirketin toplantı odasından kesinlikle çok daha farklı olacaktır. Peki toplantı odası mobilyası seçerken ve tasarlarken nelere dikkat etmelisiniz? İşte size birkaç ipucu:

  • Kullanım Amacınızı Düşünün

Toplantı odanızı sadece şirket içi işlerde mi kullanacaksınız yoksa müşteri de ağırlamayı düşünüyor musunuz? Eğer toplantı odanızda sıklıkla müşteri ağırlamayı düşünüyorsanız odayı biraz süslemeniz onları etkilemenizi kolaylaştıracaktır.

Kısa vadede biraz pahalı olabilir ama her zaman yapacağımız işin en iyisini yapmak uzun vadede daha çok işimize yarayacaktır.Sonuçta toplantı odanıza yatırım yapmak yeni işler kazanmanızı sağlayabilir.

Tabi toplantı odasını sadece şirketin iç işleri için kullanmayı planlıyorsanız etkileyici olmanıza çok da gerek yok. Bunun yerine her şey rahatlık ve konfor odaklı olmalıdır.  Toplantı odanızı, kullanım amacınıza göre işlevsel hale getirin.

 

  • Odanın Kendine Yeterli Hale Gelmesini Sağlayın.

Büyüklüğü ya da kullanım amacı ne olursa olsun,  toplantı odası kendine yetebilmeli  daha iyi bir iletişim ve iş birliği için, insanların odadan mümkün olduğunca ayrılmamasını sağlayacak imkanları sunabilmelidir.

Toplantı odasını kullanan kişilerin ihtiyaç duyacağı  büro malzemeleri ve odanın sahip olması gereken teknolojinin oda tasarımı sırasında en baştan düşünülmesi ve bunlara odada yer verilmesi gerekir.

  • Çalışanlarınıza Sorun

Çalışanlarınız, toplantı odanızı tasarlamanıza yardımcı olacak en önemli kaynak olabilir. Küçük bir anket yapın, onlara toplantı odasında neyin önemli olduğunu düşündüklerini sorun. Bu ihtiyaçları ve istekleri belirlemek için son derece efektif bir yöntemdir. Tabi ki de onlara istedikleri her şeyi sunamayabilirsiniz, ama sormak en azından geri bildirimlerine değer verdiğinizi gösterir.

  • Yardım İsteyin

Tüm bunları yapmak için her zaman yeterli zamanını ya da tecrübeniz olmayabilir. İşte bu noktada biraz yardım almanız iyi olacaktır. Çağın Ofis Mobilyaları’nın Deneyimli İç Mimarları size gereken desteği vermek ve size özel, en doğru toplantı odasını tasarlamak için her zaman yanınızda. Bizimle iletişime geçin: https://www.caginburo.com.tr/showroom


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir