Avukatlar işlerinin niteliği gereği sık sık ofislerinde müşterilerini ağırlarlar. Bu nedenle bir avukatlık ofisi müşterilerine kesinlikle güven vermelidir. İyi düşünülmüş ve düzeli bir iş yeri avukatlık ofisi imajınızın iyi gözükmesi için mükemmeldir.

Birçok hukuk firması ve bireysel avukatın faaliyet alanı  küçük ofislerdir.  Unutmayın ki; ofis tasarımınız, müşterinizin gözünde sizi diğer rakiplerinizden ayıran belirgin özelliktir. Şık bir ofis müşterilerin doğru yerde olduklarını düşünmelerine sebep olur ve profesyonellik katar. Unutmayın ki; sadece ofis mobilya tercihiniz değil, seçtiğiniz renkler de sizi temsil eder.

Sizin için bu içerikte bir hukuk bürosu tasarımının nasıl olması gerektiğini derledik.

Avukatlık Ofis Mobilyası Tercihi

 • Seçeceğiniz ofis mobilyaları ve renkler güven verici, profesyonel ve karşınızdakine bulunduğu yerin doğru bir yer olduğunu hissettirebilecek bir ağrılıkta olmalıdır.
 • Bunun yanında ofisiniz müşterileriniz için rahat olmalıdır. Tercih edeceğiniz  büro mobilyaları sadece ofis eşyası olarak kalmayıp sizin kurumsal kimliğinizi oluşturur. Bu yüzden kritiktir. Müşterilerinizle iletişim kurup rahatlıkla konuşabileceğiniz bir toplantı odası olması gerekir.
 • Avukatlık ofis mobilyası seçmek oldukça önemlidir. Estetik, renk, rahatlık sizi temsil eder. Eğer klasik bir tercih yapmak istiyorsanız ve ofisiniz geniş ise doğal renkler tercih etmek daha doğru olacaktır. Doğal Ahşap Ofis Masası, rahat bekleme koltukları gibi…
 • Eğer ofisiniz küçük ise modern tasarımlar tercih etmek hem size alan kazandırır hem de ortama ferahlık katar.  Hafif malzemelerden yapılmış ofis mobilyaları, cam masa ve metal sandalyeler daha estetik duracaktır.

casa makam takımı

Ofis Akseuarları

 • Avukatlık ofis tasarımında mobilyalar kadar aksesuar ve süslemeler de önemlidir. Kalabalık ve dağınık bir ofis tasarımı hem göz yorar hem de dikkat dağıtır.  Aksesuar seçiminde aşırıya kaçmamak önemlidir.
 • Ofisinize değişik bir hava katmak isterseniz yeşil bitkiler ya da vazoda çiçekler ofisinizi sadece profesyonel değil aynı zamanda sıcakkanlı bir hava katacaktır.
 • Klasik ofis tasarımında öne çıkan renkler gri ve beyazken, modern ofislerde bu renkler beyaz ve mavidir. Sıcak tonlu renkler iç mekânlarda samimiyet hissettirir. Soğuk tonlar ise görsel olarak alanı genişletir. Bunun yanında seçilecek olan ışığın da önemi büyüktür.. Tercih edeceğiniz ışık sıcak veya soğuk tonlu olabilir. Genel olarak ise gün ışığına en yakın ışık en uygun çözümdür.

Ofis aydınlatması ile ilgileniyorsanız ‘Ofis Aydınlatmasının Önemi‘ adlı blog yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

 • Ofis tasarımlarında pek dikkat edilmeyen şey duvarlardır. Ofisin ortamını bozmayacak şekilde duvarları akıllıca değerlendirmek  farklılaşmanızı sağlayacak bir detaydır. Boş duvarlar soğuk ve cansız bir iş yeri havası oluşturur. Tercih edeceğiniz duvar kâğıtları stilinize uygun ve şık olmalıdır.  Önerimiz duvarlarınızda sadece diplomalar, sertifikalar olmasın. Tuvaller, fotoğraflar ve şık ahşap çerçeveler de tercih edin. Eğer bunlardan hoşlanmıyorsanız duvarlara adalet ile alakalı ya da onu çağrıştırabilecek semboller de koyabilirsiniz.
  Çoğu zaman işlerin yoğunluğundan ve odaklanamamaktan dolayı hayalinizdeki ofis tasarımını ve özgünlüğünüzü iş yerinize yansıtmak bazen zor olabilir. Bu konularda sorun yaşıyorsanız profesyonellere danışmakta fayda var.

Çağın’ın deneyimli iç mimar kadrosu ve 1970 yılından günümüze ofis mobilyası üretim tecrübesi ile bir çok hukuk bürosunun tasarımı konusunda destek sağlamıştır.

Çağın Büro Mobilyaları’ndan İç Mimar Proje Desteği Almak İçin Tıklayın. 


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir